http://hobiteyze.com/wp-content/themes/Crafter
Anasayfa Ok Ok Evde Çamaşır Yıkayarak Para Kazanma Ek Gelir Elde Etme

Evde Çamaşır Yıkayarak Ek Gelir Elde Etme

Son Zamanlarda Evde Para Kazanma imkânlarından biride Evde Çamaşır Yıkayarak Para Kazanmadır. Bu hanımların zaten genelde yaptığı bir iştir. Bu yaptığınız işi para çevirmek ise oldukça kolaydır. Evde çamaşır yıkamak artık gelişmiş makineler sayesinde oldukça kolay hale gelmiştir. Yurtdışında çamaşır makinesi olmayan kişiler için çamaşır yıkama dükkânları vardır ve bozuk paranız ile bu makineleri çalıştırıp çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Ancak bu imkân ülkemizde olmadığı için bu işten gelir elde etme şansınız bulunmaktadır.

Evde Kimler Çamaşır Yıkatmayı Tercih Ediyor?

Aklınıza ilk olarak zaten herkesin evinde çamaşır makinesi var kim neden bana çamaşır yıkatsın ki gibisinden sorular gelebilir. Ancak inanın herkesin evinde çamaşır makinesi yok özellikle lise ya da üniversite öğrencileri bu imkânlara sahip olamayabiliyorlar, yine aynı şekilde gündelikle inşaatlarda ya da tarlalarda çalışan kişiler de bu tip imkânlara sahip değiller. Bekârlar, ayrı yaşayanlar, tayini yeni çıkan memurlar, kısa süreliğine o şehirde çalışacak insanlar derken bu listeyi daha da uzatabilirsiniz. Bunlar sadece birkaç örnek çevrenize bu işi duyurduğunuzda inanın tahmininizden daha fazla bir taleple karışılacaksınız.

Evde Çamaşır Yıkarken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Evde Çamaşır yıkayarak ek gelir elde etmeye karar verdiyseniz bir takım süreçlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Aşağıda saydığımız adımlara mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü evde çamaşır yıkayarak gelir elde etmeye karar verdikten sonra bunlara dikkat etmenseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler;

  1. Çamaşır yıkama işinde en önemli noktalardan biri çamaşırları renklerine göre ayırmaktır. Yani renkliler ile beyazları mutlaka ayırmalısınız ki hem birbirlerini boyamasınlar hem de kullandığınız deterjan bu malzemeleri ağartmasın.
  2. Çamaşırların ve kıyafetlerin üzerinde ve enselerinde bulunan kullanma ve uyarı metinlerini mutlaka okuyunuz.
  3. Çamaşırlarınızı ayırdıktan sonra renklerine göre uygun bir deterjan seçmeniz gerekmektedir. Beyazlar için kullandığınız deterjanları renkliler için kesinlikle kullanmamalısınız. Bu renkli çamaşırlara mutlaka zarar verir.
  4. Daha sonrasında çamaşırları malzemelerine göre ikiye ayırmalısınız. Her çamaşır, çamaşır makinesinde yıkanmaz bazılarını ister istemez elde yıkamanız gerekmektedir. Bunu tespit etmek için çamaşırların üzerindeki etiketleri incelemelisiniz. Buna dikkat etmezseniz çamaşırları tanınmaz hale getirirsiniz bu da hem gelir kaybına hem de müşteri kaybına sebep olur.
  5. Çamaşır yıkama işlemi bittikten sonra kurutucu yerine imkânınız varsa normal çamaşır kurutma metodu seçiniz ve kurutmak için asmadan önce çamaşırlarınızı mutlaka silkeleyerek asınız.
  6. Çamaşırlarınızı astığınız yerlerin mutlaka temiz olmasına dikkat edin. Örneğin bir ipe asacaksınız ipi öncesinde siliniz. Ayrıca iz bırakmaması açısından mutlaka silikon mandal kullanınız.

Bu iş İçin Ne Kadar Sermaye Gerekiyor?

Evde çamaşır yıkamak için öncelikle bir çamaşır makinesine ihtiyacınız bulunmaktadır. Çamaşır makineleri 450 liradan başlamaktadır. Tabi bunlar düşün programları başlangıç cihazlarıdır. Piyasada profesyonelliğine göre değişmekle beraber 30.000 liraya kadar makine bulunmaktadır. Bu işi yapmak istiyorsanız ortalama olarak 1000 lira bandında bir cihazınız olmalı. Bunun dışında çeşitli kaliteli ve farklı amaçlı deterjan ve leke çıkarıcılara ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca çamaşırları kurutmak için kurutucu makine alabilirsiniz ancak kurutma için yeterli büyüklükle bir balkonunuz varsa ladyser ile de kolayca bu işi yapabilirsiniz.

Evde Çamaşır Yıkayarak Ne Kadar Para Kazanacağım?

Evde çamaşır yıkayarak para kazanmak oldukça karlıdır. Esas olarak elektrik ve çamaşır deterjanı ücretinden başka bir masrafınız olmaz. Bu işten kazanacağınız para için basit bir ölçü birimi vardır. O da çamaşır filesidir. Bu işi yapan kişiler çamaşır filesi başına ücret talep eder. Ortalama bir çamaşır filesi 500 gr kadar çamaşır alır. Her bir file için ortalama olarak 2 lira ile 4 lira alırsınız. Bir çamaşır makinesinde bir defasında toplam da 10 file civarı çamaşır yıkarsınız bu da en kötü ihtimalle bir makine başına 20 lira ile 40 lira arasında para kazanabilirsiniz.

camasir

Benzer Yazılar
Yorumlar (1 Yorum)
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

El İşi Göz Nuru

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları