http://hobiteyze.com/wp-content/themes/Crafter
Anasayfa Ok Ok Evde Makale Yazarak Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Evde Makale Yazarak Ek Gelir Elde Etme

Ek iş yaparak para kazanma yollarından biride Evde Makale Yazarak Ek Gelir Elde Etmektir. Bu iş son zamanlarda oldukça popüler olan bu mesleği yapmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu meslek ile para kazanmak inanılmaz kolay olduğu gibi maliyeti ise neredeyse sıfırdı. Yani hiçbir yatırım yapmadan yılda binlerce lira kazanabilirsiniz.

Evde Makale Yazmaya Nereden Başlamak Gerekli?

Bu işe başlamadan önce bir takım hazırlıklar yapmak gerekmektedir. Bunun en başına takılma yapmayan ve çok büyük ekranı olmayan her yere götürebileceğiniz bir diz üstü bilgisayarınızın olması gerekmektedir. Bu sizin en önemli ekmek tekneniz olacaktır. Bunun dışında ADSL ya da Mobil bir internet bağlantınız olması gerekmektedir. Bu iş için biz mobil interneti tavsiye etmekteyiz. Çok iş yapan bir makale yazarı bile ayda en fazla 3 GB internet kullanmaktadır. Bu internet kotasını mobil hattınızdan çok düşük ücretlere satın alabilirsiniz. Ancak sürekli olarak evinizde çalışacaksanız ADSL internet sizin için daha doğru bir seçim olacaktır. Bu iş için yapmanı gereken durum göre gerekli olacak bir diğer cihaz ise ucuz bir Printer yani yazıcıdır. Bazı yazılarınızın duruma göre çıktılarını almanız gerekebilir. Tüm bu maliyet hesaplandığında eğer bilgisayarınız varsa aylık ortalama 40 liraya bunları halledebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız yok ise sizin ihtiyacınız olan bilgisayarın ikinci elini 500 TL ye sıfır olanını ise 800 TL gibi rakamlara bulabilirsiniz.

Evde Makale Yazarak Gelir Elde Etmek İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmam Gerekmektedir?

Evde Makale yazarak gelir elde etmek istiyorsanız bir takım özelliklerinizin olması gerekmektedir. Bunları kısaca maddeler halinde yazıyoruz.

 1. Bilgisayar Klavyesini Hızlı bir şekilde kullanmanız gerekmektedir
 2. Ne kadar hızlı yazarsanız o kadar çok gelir elde edersiniz.
 3. Office ve Word uygulamalarını oldukça iyi bilmeniz gerekmektedir.
 4. Yazacağınız yazılar kesinlikle özgün olmalı yani kopya içerik kullanmayın
 5. Başka yazılardan esinlenebilirsiniz ancak kesinlikle tek bir cümle bile aynı olmasın
 6. Bilmediğiniz konularda yazarken öncesinde araştırma yapma yeteneğinizin olması gerekli
 7. Yazamayacağınız yazının siparişini kesinlikle almayın
 8. Sağlık ile ilgili teknik yazılarda yanlış bilgi vermek sizi zora sokar
 9. Telif haklarına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 10. Yoğun çalışma programından dolayı sosyal hayatınız olumsuz etkilenebilir.
 11. Yazacağız makaleler ortalama olarak 250 kelime olmalıdır. Konunun zorluğuna göre bu kelime aralığı yükselecektir.
 12. Doğru bir Türkçe Dilbilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Noktalama işaretlerine hakim olmanız da şarttır.

Evde Yazı Yazarak Gelir Elde Etmenin Avantajları Nelerdir?

Evde yazı yazarak ya da makale yazarak ek gelir elde etmenin birçok avantajı vardır. Bunları maddeler halinde yazarsak;

 1. Evinizin rahatlığında çay içerek yazı yazabilirsiniz
 2. Kira / Vergi / SGK gibi harcamalarınız olmaz
 3. Gıda ve ulaşım harcamanız olmaz
 4. Esnek çalışma saatleriniz olur. Acil bir işinizi halledip makale yazmaya devam edebilirsiniz.
 5. Örneğin tatile çıktınız yazmaya devam edebilirsiniz ya da bir kafeye gidip diz üstü bilgisayarınız ile manzaraya bakıp çalışmaya devam edebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınız neredeyse dükkânınız oradadır.
 6. Özel hayatınıza daha fazla vakit ayırabilirsiniz.
 7. İşe başlama maliyeti neredeyse yoktur.
 8. Geliri oldukça yüksektir. Elinizde mal kalması gibi bir durum olmaz.

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Evde makale yazarak para kazanmak için birçok yöntem vardır. Başka bir şirkete iş yapabileceğiniz gibi kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Günümüzde özellikle yurt dışında bir kişi açtıkları bloglar ile evlerini geçindirmekte hatta çok ünlü kişiler haline bile gelmektedir. Gelelim bu işten nasıl para kazanılacağına.

Kendi Blog Sitenizi Açarak Para Kazanma

Eğer bu konuda kimseyle çalışmak istemeyip kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız Blog açmanız gerekmektedir. Blog açmak için biraz da olsa teknik bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Blog siteleri aslında birer internet siteleridir ancak çalışma mantığı Word’e yazı yazmaktan farksız olduğu için blogger olmak oldukça kolaydır. Ücretsiz olarak blog açmanın en kolay yolu Blogger.com internet sitesidir. Bu siteye giriş yaparak kendi blog sitenizi oluşturup yazı yazmaya başlayabilirsiniz.

Bir diğer blog açma yöntemi ise istediğiniz bir alan adını alıp .com uzantılı bir site açmaktır. Bu site içine wordpress kurarak kendi web sitenize sahip olabilirsiniz. Bu iş ücretsiz değildir. Ancak yıllık toplam alan adı dâhil 50 liraya bu işi internetten kolayca halledebilirsiniz.

Peki, bir blog açmaya karar verdiğinizde ne ile ilgili blog açacaksınız. Esas sorulması gereken soru budur. Bunun için öncelikle herhangi bir alanda uzmanlığınız var mı tespit edin. Diyelim ki çok güzel yemek yapıyorsanız kendinize bir yemek bloğu açabilirsiniz. Ya da lise öğrencisi iseniz mesela üniversite tanıtımlarını yapabilirisiniz. Eğer eşiniz sanayide oto elektrikçisi ise bu konuda tamirat ve bilgilendirme yazıları yazabilirsiniz.  Evinizde papağan bakıyorsanız bu konuda bile blog açıp diğer kuş bakanların bloğunuzu ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Peki, Blog ya da İnternet Sitemden Nasıl Para Kazanacağım?

Diyelim ki bir blog ya da web sitesi açtınız. Yavaş yavaş Google buraya ziyaretçide yollamaya başladı o zaman para nasıl kazanacaksınız. Bu iş için birden fazla metot var bunların en başında Google Adsense gelmektedir. Bu adrese girip sitenizin adresini yazıp belli bir süre kabul edilmeyi beklemeniz gerekmektedir. Ardından aylık olarak sitenize giren kişilerin reklamlara tıklama oranına göre banka hesabınıza direk olarak gelir elde edebilirsiniz.

Başka Siteye Editör Olarak Para Kazanma

Yukarıda verdiğimiz iki yöntem bir şekilde size uygun değilse o zaman başka bir siteye editör olarak para kazanabilirsiniz. Bu iş için internette yazı yazmak istediğiniz alanla ilgili siteleri ziyaret ediniz. Bu sitelerin hemen hepsinin iletişim bölümü vardır. Bu bölümlerden site sahiplerine ulaşıp sitelerinde editör olup yazı yazmak istediğinizi belirtirseniz sizinle mutlaka iletişime geçeceklerdir. Bu şekilde onların size yolladıkları konu başlıkları hakkında yazı yazabilirsiniz.

Makale Satarak Para Kazanma

Eğer herhangi bir siteye editör olmak istemiyorsanız o zaman da istediğiniz değişik konularda yazılar yazarak bunları satabilirsiniz. Satmak için r10.net ya da internette makale satın alıp satan yerlere satabilme imkânınız vardır.

CV ( Özgeçmiş ) Yazarak Para Kazanma

Günümüz hayatında iş bulmak isteyen kişilerin oldukça iyi bir öz geçmişe sahip olması gerekmektedir. İlk defa bir işe başvuracak kişi Özgeçmiş yani CV hakkında pek bilgi sahibi değildir. Eğer CV yazma konusunda kendinizi geliştirirseniz CV başına 80 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz. Bu konuda Google da “CV Nasıl Yazılır” şeklinde arama yapıp uzmanlaşabilirsiniz.

Tercüme Yaparak Evden Para Kazanma

Tercüme konusunda birçok insanın yardıma ihtiyacı vardır. Eğer herhangi bir şekilde bir dilde uzman iseniz çeviri hizmeti vererek ya da yabancı dilde yazılmış bir makaleyi Türkçeye çevirerek güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Çevirilerde ortalama bir rakam vermek gerekirse 100 kelime yabancı dil çevirisi için 3 lira alabilirsiniz.

Seyahat Yazıları Yazarak Para Kazanma

Yaz aylarının geldiği bu dönemlerde özellikle bulunduğunuz şehirde gezilebilecek bir tarihi yer varsa bu konuda tanıtım yazıları yazıp bunları satabileceğiniz gibi internette bu konuda kendinize blog da açabilirsiniz.

Sipariş Aldığım Makaleler Hakkında Nasıl Yazı Yazacağım

Aldığınız makale siparişlerinde her konu hakkında uzman olamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda yardımı internetten benzer makaleleri bularak “Yeniden Yazma” mantığını ile çalışabilirsiniz. Örneğin “kanarya bakımı” konusunda bir sipariş aldınız. Hemen internetten araştırma yapacaksınız. Diyelim ki şöyle bir cümle var “Kanarya bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus ilaçlarının doğru zamanda verilmesidir.” Bu cümleyi okuyup şu şekilde değiştirebilirsiniz “Evinizde kanarya bakıyorsanız önem vermeniz gereken en önemli konu kanaryalara bakım ilaçlarının zamanında verilmesidir” şeklinde değiştirebilirsiniz.

Evde Makale ya da Yazı Yazarak Ne Kadar Gelir Elde Edebilirim?

Gelelim işin en önemli yerine evinizde makale ya da yazı yazarak ne kadar bir para kazanabilirsiniz.

Bunun için ücretler duruma göre değişmektedir. Yazdığınız yazının kalitesi ve uzunluğuna göre işlem ücretleri artmaktadır.

Ortalama Olarak

100 Kelime başına – 2 lira kazanırsınız

Yabancı Dilden Türkçeye Tercüme 100 Kelime Başına – 3,5 – 4 Lira

Editörlük Yaparak Aylık Olarak – 800 lira ile 1700 lira arasında kazanabilirsiniz.

CV Yazarak ortalama olarak – 80 TL para kazanabilirsiniz.

oie_HhQeDjGWA6If

 

Benzer Yazılar
Yorumlar (1 Yorum)
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

El İşi Göz Nuru

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları