http://hobiteyze.com/wp-content/themes/Crafter
Anasayfa Ok Ok Evde Mum Yaparak Ek Gelir Elde Etme Yöntemleri

Evde Mum Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Evde Mum Yaparak Ek Gelir Elde Etme, Ev hanımları için ya da evde uzun süre durmak zorunda olan engelli arkadaşlarımız için evde ek gelir elde etme yöntemlerinden biridir. Bu uğraş son zamanlarda oldukça popüler bir uğraş haline gelmiştir. Evde mum yaparak gelir elde etmek isteyenler için bu yazımızda tüm ayrıntılara yer vereceğiz.

Evde Mum Yaparak Gelir Elde Etmek İçin Nereden Başlamak Gerekli?

Eski dönemlerden beri kullandığımız mumlar artık eski dönemlerdeki gibi sadece bir ışık kaynağı olarak kullanılmamakta bunun yanında evimiz için güzel bir dekoratif eşya olarak da sergilenmektedir. Dekoratif mum yapımı işine başlamak için öncelikle bunun eğitimini almamız gerekiyor. Bu eğitim olmadan piyasadaki diğer kişiler ile rekabet etmeniz oldukça zordur. Çünkü özellikle son 5 yıldır birçok yerde açılan değişik kurslar ile mum süsleme sanatı oldukça geliştir. Sizde bu işe başlamak istiyorsanız ilk tercihiniz bulunduğunuz şehirde bulunan Halk Eğitim Merkezlerine başvurmak olacaktır. Dönem dönem burada açılan kurslara katılıp ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz. Eğer bu kursları kaçırdıysanız ya da hiç açılmadıysa yine şehrinizde bulunan değişik kurs mekânlarında ya da özel atölyelerde bu eğitimi almanız mümkündür. Eğer tüm bu imkânlara hala sahip değilseniz o zaman iş size düşüyor. Bu konuda kendinizi geliştirmek için internette yer alan sanal kurslara ya da youtube gibi görsel videoların bulunduğu yerlerden bu eğitimi kendiniz alabilirsiniz.

Evde Mum Yaparak Gelir Elde Etmek İçin Hangi Malzemeler Gerekli?

Bu işe başlamaya karar verdiyseniz gerekli malzemeleri de temin etmeniz gerekmektedir. İşin güzel tarafı evde mum yaparak gelir elde etmek istiyorsanız bu işe çok fazla bir yatırım yapmanıza gerek yok. Ayrıca sipariş geldikçe mum yapacağınız için elinizde çok fazla malzeme bulunmasına da gerek yoktur. Gerekli Olan Malzemeler ise:

  1. Şekil vermek için çeşitli bıçak ve aparatlar
  2. Ana Malzemeniz olan mum
  3. Eritmek için eski bir kap ve ısıtma ocağı
  4. Değişik boyar maddeler
  5. Ayrıca bu çalışmaları yapmak için plastik örtülü bir zemin üzerinde düz bir masa

Toplamda bu işe harcayacağız miktar ortalama olarak 200 TL dir.

renkli_mumlarr

Evimde Yaptığım Bu Mumları Nerede Satacağım?

Evinizde yapacağınız mumları satmak için gerekli hazırlığı da yapmanız gerekmektedir. Satacağınız ürünlerin alıcılarını mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Böylece elinizde mal kalmayacağı için doğal olarak sermayenizi de buraya yatırmak zorunda kalmazsınız. Yapabildiğiniz modellerden 1 adet kenarda örnek olarak bulundurursanız sipariş almanızda bu size kolaylık sağlar. İnsanlar yaptığınız işi görürlerse daha kolay sipariş verirler. Bu ürünleri internet sitelerinden satabileceğiniz gibi yakınlarınızda bulunan dekorasyon ürünleri satan yerlerde de değerlendirebilirsiniz.

117.JPG-242

Evde Mum Yaparak Ne Kadar Para Kazanırım?

Her işte olduğu gibi bu iş de temel olarak el emeğine dayanır. İşin içine el emeği varsa bu işten kazanacağınız para duruma göre değişir. Örneğin bir mum üzerinde gerçekten çok vakit ayırdıysanız bu iş için elbette ki yüksek bir rakam talep etmeniz gerekmektedir. Yaptığımız araştırmalar sonucu çok işçilikli ve yüksek ücretli mumlara çok talep gelmemektedir. Ancak ufak, yapımı kolay ve rengârenk mumlar piyasada daha hızlı satılmaktadır. Bu da kısa sürede daha fazla para kazanmanız anlamına gelmektedir.

Evde Mum Yapmak Zor mu ?

Evde mum yaparak para kazanmak istiyorsanız bazı dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunların en başında çalışma ortamınızdır. Mum işlemesi kolay bir malzemedir. Ancak bu ilk baştan avantaj gibi dursa da gerekli çalışma koşulları sağlanmazsa mumlarınız zarar görebilir. Bu da emeklerinizin boşa gitmesi anlamına gelir. Mum çalışması yapacağınız mini atölyenin öncelikle oda sıcaklığından düşük olması gerekli. Bundan dolayı evinizin ışık almayan nispeten daha soğuk bir odasını bu iş için seçmeniz gerekmektedir. Yine aynı şekilde malzemelerinizi bu odada saklamanız sizin açınızdan daha doğru olur.

oie_1mmkUGRFFhjg

Benzer Yazılar
Yorumlar (1 Yorum)
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

El İşi Göz Nuru

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları