http://hobiteyze.com/wp-content/themes/Crafter
Anasayfa Ok Ok Evde Terzilik Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Terzilik çok eski bir zanaattir. Günümüzde pek rağbet yokmuş gibi gözükse de aslında terziler oldukça güzel para kazanmaktadır. Evde Terzilik yaparak para kazanma günümüzde gerçekten iyi bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Eskiden tekstil sektörü bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda hemen hemen her köşede bir terzi atölyesi görmekteydik. Ancak tekstil sektörü ile beraber bu terzi dükkanları bir bir kapandı. Aslında bu bir çok terzinin işine geldi. Artık eskisi kadar olmayan bu dükkanlar var olan az sayıdaki dükkana iyi bir gelir elde etme şansı verdi.

Terzilik Bittiyse Neden Terziler Hala Var ?

Terzilik bitti gibi bir şey söylemek aslında oldukça yanlış. Eskiden insanlar terzilere bir çok giyim kıyafetlerini diktirebiliyorlardı. Günümüzde bu aslında hala devam ediyor ancak bir gömleği diktirmek satın almaktan daha pahalı olduğu için insanlar hazır ürünler almayı tercih ediyorlar. Ancak hala bazı insanlar tam olarak kendi bedenlerine uygun kıyafet giymek için hala terzileri bu anlamda tercih ediyorlar. Tabi işinizi iyi yapmanız gerekmekte. Bunu evde kısıtlı imkanlar ile yapmak çok kolay değil. Bizim evde terzilik yaparak elde edeceğimiz gelir bu tip ürünlerle ilgili değil.

Peki Evde Gömlek ya da Takım Elbise Dikmeyeceksek Nasıl Para Kazanacaksınız ?

Evde Terzilik yaparak para kazanmak için evinizde ufak işler yaparak para kazanmanız gerekmektedir. Böylece vaktinizi tek bir zor iş üstünde harcamak yerine küçük küçük bir çok iş yaparak daha fazla para kazanacağız. Hem de daha az yorularak. Günümüzde tekstil sektörünün artan satış miktarlarını kendimize avantaja döndüreceğiz. Örneğin herhangi bir mağazadan satın alınan bir pantolonun paçasının yapılması için terzi aranmaktadır. Yine uzun kollu bir gömleğin kısa kolluya çevrilmesi için yine terzilere yönlendirebiliyorsunuz. Yine basit bir düğmenin dikilmesi için bir çok kişi yine terzilerin yolunu tutmaktadır.

Evde Terzilik Yapmak İçin Müşteri Nereden Bulacağız ?

Evde terzilik yaparak para kazanmak için öncelikle müşteri bulmanız gerekmektedir. Eğer bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız ve çok çalışmayı göze alıyorsanız bunun için tekstil ürünleri satan büyük şirketler ile görüşebilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse LC Waikiki, De facto ya da Şehrinizde bulunan yerel alışveriş merkezlerindeki satıcıları sayabiliriz. Ancak bu yerler size toplu iş verseler de iş başına yüksek ücret vermezler. Örneğin bir pantolon paçası için 2 TL gibi bir rakam öderler. Az gibi gelse de günde size 100 – 150 parça iş verdiklerinde bu oldukça yüksek bir rakama denk gelir.

Kendi Evimde Küçük İşler Yaparak Para Kazanabilir miyim ?

Evinizde işlerden kalan vakitlerde küçük terzilik işleri yaparak da para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikle evinizin görünür bir yerine ya da yaşadığınız apartmanın giriş katına küçük terzilik işleri yapılır gibisinden üstünde telefonunuzun da yazılı olduğu bir metal tabela hazırlayın ki insanlar sizin yaptığınız işten haberdar olsunlar. Daha sonrasında zaten insanlara iş yaptıkça reklamınızı müşterileriniz sizin adınıza yapacaktır.

Evde Terzilik İçin Bir Eğitim Almam Gerekli mi ?

Terzilik yapabilmek için elbette ki bazı bilgilerinizin olması gerekli. Çünkü işinizi ne kadar düzgün yaparsanız insanların sizi tercih etme olasılığı o kadar artar. Peki bu eğitimi nereden alacağım.Terzilik eğitimi için öncelikli yer elbette bir terzinin yanıdır. Ancak her zaman bunun için yeterli imkan ve vaktiniz yoksa Halk Eğitim Merkezlerindeki Dikiş Nakış Kurslarına Ücretsiz bir şekilde gidebilirsiniz. Terzilik, Berberlik gibi öğrenmesi zaman alır ancak işinizi ne kadar düzgün yaparsanız müşteri sayınız o kadar artar. Önemli olan ucuz yapmak değildir önemli olan işinizi doğru yapmaktır.

Evde Terzilik İçin Hangi Malzemeler Gerekli ?

Evinizde terzilik yapmak için bir takım malzemeler gerekli. Bunlar yapacağınız işe göre değişmekle beraber ortalama olarak almanız gereken malzemeleri fiyatları ile beraber yazacağız.

1 Adet Dikiş Makinesi – Yenisi 400 TL ancak ikinci el bir güzel makinesi 250 TL den alabilirsiniz.

Bir Çok Renkte Kaliteli Dikiş İpliği – Ortalama olarak 300 TL tutmaktadır.

İğle, Makas, Çizgi Taşı gibi malzemeler – 50 TL Civarı Tutmaktadır.

Bu şekilde evinizde küçük bir terzihane açmış olursunuz.

Evde Terzilik Yaparak Ne Kadar Para Kazanırım ?

Evde terzilik yaparak kazanacağınız miktar yaptığınız işin zorluğuna, bulunduğunuz çevreye ve iş kalitenize göre değişmektedir. Yine size yardımcı olmak için ortalama rakamlar vereceğiz.

Paça Boyu Kısaltma – 4 TL ile 10 TL Arasında

Gömlek Dikimi – 60 TL

Takım Elbise Dikimi – 300 TL

Etek Boyu ve Gömlek Kolu Kısaltma – 15 Lira

Eğer terzilik konusunda gerçekten iyi iseniz sizin adınıza şirketlerle görüşüp iş bulmanızda yardımcı olabiliriz. Bu konuda yardım almak istiyorsanız aşağıdaki alana kendiniz ile ilgili bilgilerinizi yazınız.

oie_Q4gmsC7Rl8Oe

Benzer Yazılar
Yorumlar (1 Yorum)
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

El İşi Göz Nuru

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları