http://hobiteyze.com/wp-content/themes/Crafter
Anasayfa Ok Ok Evde Ütü Yaparak Para Kazanma Gelir Elde Etme

Evde Ütü Yaparak Para Kazanma Yöntemi

Kadınlar ve evinde durmak zorunda olan engelli kişiler için bir diğer para kazanma metodu da Evde Ütü Yaparak Para Kazanmadır. Bu yöntemin en güzel taraflarından biri de bu işi yapmak için çok fazla uzman olmanıza gerek yoktur. Ancak elbette ki bir miktarda olsa dikkat gerektiriyor. Çünkü insanlar size en değerli kıyafetlerini teslim edecek bundan dolayı da dikkatli bir iş çıkartmanız gerekmektedir. Örneğin pantolonların ütü çizgilerine dikkat etmelisiniz ya da kumaşın türüne dikkat edip doğru bir ütü sıcaklık derecesi seçmelisiniz.

Evde Ütü Yaptırmayı Kimler Tercih Ediyorlar?

Evde ütü yaparak para kazanmak için müşteri bulmanız gerekmektedir. Ütü yapmak için müşteri bulmakta inanın hiç ama hiç zorlanmayacaksınız. Hele işinizi düzgün ve kaliteli yaparsınız birçok kişi size işe vermek için sıraya girecektir. Çünkü ev hanımlarının en zorlandığı konulardan biri ütüdür. Ütü yapmak kolay gibi dursa da esasen dikkat ve yetenek gerekmektedir. Evde ütü yaptırmak isteyen kişileri listelemek gerekirse;

 • Öğrenciler
 • Bekâr Erkekler
 • Bekâr Memurlar
 • Askerler
 • Çalışan Kadınlar
 • Tayini yeni çıkan kişiler ya da kısa süreliğine çalışmaya gelen kişiler
 • Özel Kıyafetle çalışan iş yerleri
 • Gömlek fabrikaları

Bu liste daha da uzayabilir. Zira ütü yapmak için gerekli yeteneği ve vakti olmayan birçok kişi bulunmaktadır.

Evde Ütü Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Evde ütü yapmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Ütü yapacağınız kıyafetler sizin evinizde kullandığınız kıyafetler olsaydı ütü yaparken çok fazla dikkat etmenize gerek olmazdı. Ancak size ütüye gelen kıyafetler konusunda çok dikkatli davranmanız gerekmektedir. Zira oldukça sıcak olan ütü ile yapacağınız en ufak bir hata hem müşteri kaybına hem de maddi olarak para kaybına sebep olur. Ütü yaparken dikkat etmeniz gerekenleri listeliyoruz;

 1. Evde ütü yapmadan en önemli konu ütü yapacağınız kıyafetleri türüne göre ayırmaktır. Bu tür işi ise kıyafetlerin yapıldığı hammaddeye göre yapılmalıdır. Yani pamuklu, likralı, naylon gibi birçok kumaş türü bulunmaktadır. Pamukluları ütülemek için örneğin 70 derece ısı kullanıyorsanız bu ısıyı naylonlular için kullanamazsınız.
 2. Kıyafetlerin ya da size ütü için gelen ürünlerin kullanma kılavuzlarını ya da yaka etiketlerini iyi bir şekilde okuyunuz.
 3. Gömlekleri, pantolonları, kazakları ayrı ayrı ayırıp o şekilde ütüleyin.
 4. Ütüleme işlemi bittikten sonra mutlaka askıya asınız bu işlem için ise dikkat ediniz. Zor bir şekilde ütülediğiniz ürünleri askıya asarken dikkatli asın ki yeniden buruşmalarını engelleyiniz.
 5. Askılama işleminden sonra imkânınız varsa şeffaf bir poşete geçirerek daha güzel bir koruma elde edebilirsiniz.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak İçin Ne Kadar Masraf Yapmam Lazım?

Evde ütü yaparak para kazanmak için yapmanız gereken masrafların en başında güzel bir ütü almak gelmektedir. Ne kadar kaliteli ve güzel özelliklere sahip bir ütü alırsanız işiniz o kadar kolaylaşır. Bu bahsettiğimiz ütünün otomatik ısı ayarı, güçlü bir buhar sistemi ve büyük bir su deposu olması gerekmektedir. Bu bahsettiğimiz cihazın ortalama fiyatı 700 TL civarındadır. Bunun dışında ütü yapmanız için güzel ve kaliteli bir ütü masasına ihtiyacınız olacaktır.

Evde Ütü Yaparak Ne Kadar Para Kazanacağım?

Evde ütü yaparak para kazanmak için parça başı para kazanırsınız. Ancak bu her zaman geçerli olmaz örneğin 1 ceketin ütülenmesi ile bir gömleğin ütülenmesi aynı değildir. Ancak ortalama olarak basit ütülemeler için parça başına 1 lira alınır ancak daha zor ve büyük parça kıyafetler için bu para ortalama olarak 5 – 15 lira arsında değişmektedir.

Müşterileri Nereden Bulacağım?

Ütü yaparak para kazanmak için müşteri bulmak için çeşitli el ilanları bastırıp direklere ve duraklara asabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli şirketleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca memurların ve öğrencilerin çalıştığı yerlerin civarlarındaki duvarlara, dükkânlara ve direklere ilanlar yapıştırarak insanların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

evde_utu_yaparak_para_kazanmak-728x410

Benzer Yazılar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

El İşi Göz Nuru

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları