http://hobiteyze.com/wp-content/themes/Crafter
Anasayfa Ok Ok Evde Yemek ve Tatlı Yaparak Ek Gelir Elde Yöntemleri

Ev Kadınları için aile ekonomisi oldukça önemlidir. Günümüzde hayat pahalılığı yaşayan aileler bir takım ek işler ile evlerine ek gelir elde etmektedirler. Özellikle ev de zaman zaman boş vakitleri kalan bayanlar bu boş vakitlerinde evlerinde Yemek ve Tatlı Yaparak Ek Gelir Elde Edebilmektedirler.

Kendinizi Geliştirin

Tabi bu noktada öncelikle yemek ve tatlı yapma konusunda muazzam bir yeteneğinizin olması gerekli. Zira ne kadar güzel yemek ve tatlı yaparsanız o kadar çok sipariş alırsınız. Bundan dolayı öncelikle hangi tatlılarda ve yemeklerde uzman olduğunuzu tespit etmeniz gerekmektedir. Örneğin kimi bayan çok güzel şerbetli tatlı yaparken sütlü tatlılarda o kadar da iyi olmayabilir. Eğer bu konuda eksikliğiniz varsa öncelikle evinizde çeşitli denemeler yaparak bu konuda kendi eksikliğinizi gidermeniz gerekmektedir. Çok çeşitli yemek ve tatlı siparişleri almayın. Bir konuda uzmanlaşın ki insanların sizi o konuda kolayca bulabilsinler. Örneğin Şeker Hamurundan Pasta Yapımı ya da Susamlı Simit Yapımı konusunda bir marka haline gelin. Böylece aynı ürünü defalarca kez tekrar tekrar yapacağınız için bu alanda kendinizi geliştirme fırsatı bulabileceksiniz.

Çevrenizi Keşfedin

İkinci olarak çevrenizdeki ihtiyaçları doğru tespit etmeniz gerekmektedir. Örneğin Gaziantep de yaşıyorsanız uzman olmanız gereken konu şerbetli tatlılar ve özellikle baklavadır. Zira Gaziantep bu konuda marka değeri taşımaktadır. Ancak İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız da bulunduğunuz semtte nelerin daha çok satıldığını ya da nelere daha çok ihtiyaç olduğunu doğru tespit etmeniz gerekmektedir.

Maliyet Hesabı Yapın

Bir sonraki aşamada ise gerekli malzemeleri tespit edip bir ürünün size kaça mal olacağını tespit etmelisiniz. Böylece üreteceğiniz ürünleri kaça satacağınızı hesaplamada kolaylık sağlamış olursunuz. Bu konuda size yardım etmek gerekirse örneğin 30 lira mal ettiğiniz bir tepsi baklavayı 60 liradan aşağı satmamanız gerekmektedir.

Yenilikçi Olun

Ayrıca evde yemek yapmak isteyenler için yenilikçi olmalarını tavsiye ederiz. Evinizde kuru fasulye pişirerek bir satış yapma şansınız yoktur. Satış yapabilmeniz için yaratıcı olmanız ve yapılmayanı yapmanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse son zamanlarda oldukça moda olan Dukan Diyeti yapan bayanlar için özel tarifler pişirebilirsiniz. Böylece çok ucuza mal edeceğiniz yemekleri çok pahalıya satarsanız üstelik satmakta da hiç zorlanmazsınız. Hatta siparişlere yetişemeyeceksiniz bunun garantisini verebilirsiniz.

Ürünleri Nerede Satmalıyım?

Bir sonraki aşama ise yapacağınız bu ürünleri nerede satacağınızı tespit etmelisiniz. Evde yemek yaparak gelir elde etmek istiyorsanız pazarınızı önceden bulmanız gerekmektedir. Yani size sipariş gelmeli ki ona göre ürün pişirin. Bunun içinde birçok kanal var. Örneğin etrafınızdaki tatlı dükkânları, pastaneleri, yemek pişirilen yerleri gezerek buralardan çeşitli siparişler alabilirsiniz. Ayrıca kendinize basit bir internet sitesi açarak yaptığınız ürünlerin resimlerini buraya koyarak ve iletişim bilgilerinizi vererek size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Bunların dışında bulunduğun şehrin değişik yerlerine el afişleri yapıştırabilirsiniz. 1000 adet afiş sadece 20 liradır. Bu afişleri temin edip istediğiniz yerlere yapıştırabilirsiniz.

Ürün Satmadan Para Kazanma

Yaptığınız ürünleri satmada zorlanıyorsanız ya da satmak istemiyorsanız yine de yaptığınız ürünlerden para kazanabilirsiniz. Peki, bu nasıl olacak? Bunun için yine interneti kullanacağız. Öncelikle işe kendinize bir facebook hayran sayfası ve Instagram açmak ile başlayın. Bu ikisi de basit bir şekilde ücretsiz olarak açılabilmektedir. Daha sonrasında yaptığınız her ürünün yapılışları esnasında çektiğiniz fotoğrafları ve yapılış yöntemlerini instagram da yayımlayarak kısa sürede iyi bir takipçi sayısına ulaşabilirsiniz. Peki, parayı nasıl kazanacaksınız. İşte bunun için takipçi sayınızı arttırmanız gerekmektedir. Belli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra ürünlerini satmak isteyen kişiler size ulaşıp instagram sayfanızda onların reklamlarını yapmak için size saat başı ödeme yapacaklardır.

Aylık Ne Kadar Para Kazanırım?

Aylık kazanacağınız para miktarı birçok faktöre göre değişmektedir. Eğer işinizi iyi yaptığınızı farz edersek ve hazır gıdaların satıldığı bir şehirde oturuyorsanız yemek satışından aylık ortalama 4000 TL gibi bir rakam kazanmak zor değildir. Yine aynı şekilde Instagram da örneğin 300K takipçiniz varsa yayımlayacağız reklamların saat başına 100 TL alabilirsiniz buda size aylık hiçbir şey yapmadan 3000 TL gibi bir rakam kazandırır.

Bana Ulaşmalarını İstiyorum

İşverenlerin size ulaşmasını istiyorsanız size iş bulmakta yardımcı olabiliriz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki yorum kısmına iletişim bilgilerinizi yazmanızdır. Oradaki sıraya göre sizlerle iletişime geçip sizi işverenlere yönlendireceğiz.

oie_dF0DIj408ZyV

Benzer Yazılar
Yorumlar (1 Yorum)
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Menüler

El İşi Göz Nuru

Sponsor Reklam

Günlük Burç Yorumları